• Profesyonel Çözüm Ortağınıza Hoşgeldiniz

E-Ticaret

E-Ticaret

Stratejik ve geniş bir tanımlama yapacak olursak; ERP veri ekosistemleri kaynakları ve iş süreçlerini koordine ederek, organizasyonun iş modelini kolaylaştırmasına yardımcı olur. ERP yazılımları verimliğin azalmasına neden olan ve kurumun maliyetlerini artıran veri silolarını ortadan kaldırmanın en kesin yoludur.

B2B

B2B işletme modeli, işletmenin diğer işletmeler ile etkileşime geçerek yaptığı iş modelidir. Ürün öncelikle ara bir satıcıya satılır, sonra bu satıcı ürünü nihai müşteriye satar. Örneğin, ofis malzemeleri satan bir firmanın, başka bir toptancıya ürün satması ve bu ürünleri satın alan toptancının perakende olarak bu ürünleri satışa sunması B2B iş modeli işletmelere örnektir. Alibaba.com, B2B iş modelini benimsemiş uluslararası bir satış platformudur.

B2C

B2C işletme modeli, işletmenin tüketici ile etkileşime geçerek yaptığı iş modelidir. Bu işletme modelinde ürün doğrudan müşteriye satılır. Bir müşteri, E-Ticaret sitesinde listelenen ürünleri görüntüler, ürünlerle ilgili detay bilgileri okur, kullanıcı yorumlarını değerlendirir ve ürünü sepetine ekler. Hepsiburada.com gibi e-ticaret siteleri B2C e-ticaret modeline örnektir.

C2C

C2C işletme modeli, tüketicinin tüketici ile etkileşime geçerek yaptığı iş modelidir. Tüketicilerin konut, otomobil, motosiklet gibi mal varlıklarını satmasına aracılık yapar. Sahibinden, Letgo gibi e-ticaret siteleri C2C için güzel örneklerdir. Bu iş modelinde müşterilerin satışlarından işlem ücreti, komisyon alınabilir ya da alınmayabilir. Yani tüketiciler bu iş modelinde kendi aralarında ticaret yaparlar.

  • İsteklerinizi dinliyoruz, ihtiyaçlarınızı belirliyoruz.
  • Olasılıkları hesaplayıp detayları analiz ediyoruz.
  • Eş zamanlı takım çalışmasıyla projemizi tamamlıyoruz.
  • Projemizi hizmetinize sunuyoruz.
Geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine E-Ticaret sistemi eklememizi isteyen şirketler, sadece belirli bir lokasyona satış yapmanın ötesine geçerek global ölçekte satışlarını gerçekleştiriyorlar.